NIE KASOWAĆ!!!

sobota, 17 grudnia 2016

Zaliczamy progres, czyli WRshop rozpoczyna działalność.     O stworzeniu marki promującej różnego rodzaju gadżety związane z Wartburgiem marzyłem od zawsze. Niestety nigdy nie udało się niczego przeforsować, ani wprowadzić w życie. To prawda, były to trochę inne czasy, ale nauczyły mnie jednego. Jeśli chcesz coś zrobić, musisz zrobić to od podstaw sam.

     Dlatego nie licząc na zbieranie zainteresowanych i przedpłat na produkty sygnowane logiem WartburgRadikalz postawiłem wszystko na jedną kartę i wyłożyłem naprawdę gruby pieniądz na realizację projektu stu unikalnych T-shirt'ów.

     A wszystko zaczęło się dość niewinnie. Zapytałem koleżankę, notabene posiadaczkę Wartburga, czy nie ma wśród znajomych jakiś grafików, ponieważ chciałbym kiedyś wypuścić jakieś gadżety z Wartburgiem. Tydzień później udałem się na moje pierwsze "spotkanie biznesowe" w sprawie omówienia współpracy z paczką grafików. Na efekty nie musiałem czekać zbyt długo. Z ich trójki najbardziej zaangażowała się w projekt Aldona. Dziewczyna tak pracowita, pozytywnie nastawiona do tego co robi, a przy tym niesamowicie komunikatywna, że czasami aż zawstydzała mnie jej chęć działania.

     Projekt powstał dość szybko, pomimo "mojego marudzenia". Właściwie sama grafika wymagała tylko kilku poprawek.  Współpraca układała się perfekcyjnie. Zawsze bałem się, że ktoś nie będzie umiał wychwycić tego, co tak naprawdę chciałbym stworzyć. To tak jakby rysować z zamkniętymi oczami, wiedząc co chcesz wykreować, a nie mając przy tym pojęcia co wyjdzie. Niemal jak wytłumaczenie ołówkowi jak ma kreślić linie, nie mogąc zrobić tego samemu.

     Równocześnie z pracami graficznymi postępowała budowa WRshop'u. A trzeba przyznać, że z racji braku odpowiedniej ilości "papierów wartościowych", nie mogłem nawet myśleć o zakupie gotowego sklepu internetowego. Dlatego do akcji jak zwykle wkroczył nieoceniony i od lat związany z WartburgRadikalz - Eljot. Postawił "prosty" formularz zamówień. Choć tylko dzięki jego sprytowi, samozaparciu i szukaniu rozwiązania mnóstwa problemów udało się to wszystko poskładać w całość. Sztuką było podpięcie sklepu pod system PayPal, stworzenie opcji automatycznego nadawania odpowiedniego numeru zamówieniom, wygenerowanie mejla, który po zrobionych zakupach, przychodziłby do obu stron.

     W technicznych zawiłościach nie mogłem pomóc zbyt wiele, ale miałem poważne zadanie. Od początku chciałem, aby sklep był przetłumaczony na trzy najważniejsze języki. Z angielskim nie miałem większych problemów, jednak dzięki niesamowitemu zrządzeniu losu, także z niemieckim. Na Fejsie poznałem przesympatyczną dziewczynę, właścicielkę Wartburga 311. Od słowa do słowa, okazało się, że wspaniale włada angielskim czego dowiodła poprawiając moje drobne błędy w tłumaczeniu, jak również stała się cierpliwym i nieocenionym źródłem tłumaczenia wszelkich zawiłości, ojczystego języka Marcina Lutra i Jana Sebastiana Bacha.

     Prowadząc działania na tylu frontach, w końcu przystąpiłem do ofensywy. Nie powiem aby wybranie producentów było łatwe, ale jak się okazało, nie to było największym problemem. Jak zwykle, w grę wchodziły duże pieniądze. Pieniądze, których nie miałem. Tutaj pragnę podziękować najbliższej mi osobie za ogromną dozę zaufania i wiary w moje możliwości, a także pewność w powodzenie projektu.

     I tak, po niemal  trzech miesiącach od rozpoczęcia prac miałem już nalepki i koszulki. Zaopatrzyłem się również w koperty oraz kilka narzędzi, które sprawiają, że oprawa zakupów stoi na najwyższym poziomie. Pozostało tylko kończyć sklep, robić testy, a także wykonać jakieś ciekawe zdjęcia.

     Zawsze chciałem popełnić prawdziwą sesję. Wiecie, fajne miejsce, model, dobre światło, profesjonalny fotograf, zawodowa obróbka. Jednak jak to zrobić, nie wydając przy tym miliona Pesos? Otóż należy dobrze żyć z ludźmi, a przy tym uruchomić kontakty i liczyć na łut szczęścia.

     Dzięki uprzejmości Mateusza z firmy Metal Hunters zajmującej się piaskowanie i malowaniem proszkowym, a także spółki córki Wheel-Wide.com przerabiającej felgi, udało się znaleźć całkiem ciekawą miejscówkę. A już niesamowitym fartem, co muszę przyznać, wpadłem na osobę Bartka z ekipy Holly Crew, którego dość łatwo udało mi się zwerbować do sesji fotograficznej w roli modela. Miałem wszystko - plener, człowieka, przygotowane auto. Jak zwykle zawiodła pogoda.

     Na wykonanie zdjęć czekaliśmy dobre 3 tygodnie, gdyż zwyczajnie nie chciałem ruszać Białasa w pluchę i wszechobecną sól na jezdniach. Jednak kiedy już wzięliśmy się do roboty, efekty moich zdjęć przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Sami sprawdźcie:


     Za obróbkę zdjęć odpowiada Bartek, bo prawdopodobnie sam nie nadałbym im takiego sznytu i profesjonalnego look'u. I to tylko dzięki niemu mogłem w końcu wystartować z projektem WRshop.

     Istotny jest również fakt i chciałbym abyście to wiedzieli, że dzięki niesamowitej pomysłowości Eljota, nasz nowy sklep, ma swoją subdomenę. Co najfajniejsze, że można wpisać ją w okno adresów zarówno jako: Shop.WartburgRadikalz.com jak również "tradycyjnie" przy pomocy "przedrostka www",  jako: www.Shop.WartburgRadikalz.com - wspaniale!

     Sam sklep jest stworzony w języku polskim, niemieckim i angielskim. Oferuję dokonywanie płatności w Złotówkach [ PLN ], Euro [ € ] oraz Funcie Brytyjskim [ £ ] - jako zwykły przelew krajowy/zagraniczny lub w oparciu o PayPalMyślę, że jest bardzo intuicyjny i na tyle prosty, aby połapać się we wszystkim bez problemów.

     Co tyczy się samych produktów sprawdźcie sami jakiej są jakości. Dodam tylko, że jako formułę tworzenia wzorów, przyjąłem produkcję krótkich, limitowanych serii. Dlatego warto abyście wiedzieli, że dostępnych koszulek jest już mniej niż początkowe 100 sztuk i nie zamierzam robić ich więcej w tym wydaniu.

     A plany na przyszłość? Jest ich cała masa, łącznie z kolejnymi grafikami - dlatego bądźcie czujni i wesprzyjcie mnie w tworzeniu marki WRwear swoimi zakupami.Autor: Kruchy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz