NIE KASOWAĆ!!!

czwartek, 28 lipca 2016

Zaproszenie na "W Pińczowie Dnieje" 2016     Kiedy mój dzień chylił się ku końcowi, to tak naprawdę godzinę wcześniej zaczął się kolejny. Siedziałem przed komputerem, dopijając właśnie Pepsi z jamajskim rumem. Przed wyłączeniem kompa zerknąłem jeszcze na Facebook, gdzie wisiała jakaś nieprzeczytana wiadomość. Co ciekawe, zgłaszał się do nas ktoś w sprawie możliwości zareklamowania zlotu:

     Witam! Serdecznie zapraszamy na ogólnopolski zlot pojazdów zabytkowych organizowany pod hasłem "W Pińczowie Dnieje" w dniach 12-15 sierpnia 2016 w Pińczowie (Świętokrzyskie). Zapraszamy do udziału w imprezie wszystkich posiadaczy zabytkowych samochodów i miłośników dawnej motoryzacji. Będziemy wdzięczni za przekazanie dalej tej informacji. Wszystko na temat zlotu można znaleźć na naszej stronie. Pozdrawiam!


     Niby nic szczególnego. Często bowiem zgłaszają się do nas rozmaici ludzie, chcący wypromować najróżniejsze imprezy. Hitem była prośba o wrzucenie informacji na temat Jarmarku Staroci w Bytomiu - słowo. Dlatego większość takich "wniosków"odrzucamy, pisząc najuprzejmiej jak tylko się da, iż nie jest to nasz profil zainteresowań. Prawda jest taka, że jeśli na jakiejś imprezie nie pojawimy się osobiście, a nie jest ona oczywiście związana z Wartburgami, to nie mamy ochoty  jej reklamować. Samych zlotów VAG'a jest pewnie " zjakiś pincet", z naciskiem na "zjakiś". Do tego dochodzą poszczególne marki, modele, grupki pasjonatów konkretnego stylu modyfikacji i setki ekip, których pasją są samochody zabytkowe. Mógłbym spokojnie rzucić pracę, a i tak bym wszystkich nie opisał.

     Jednak tym razem było inaczej. Zaintrygowała mnie nazwa zlotu, szczególnie, że teraz prawie nie widuje się już normalnych określeń. Aktualnie są Szoły [ czasem Karszoły ], Stensy, Spasy, Czile, Grille. Zdarzają się też zlepki słów takich jak Tour, Summer, Bimmer, Fest, Event, Society, Lifestyle. Choć i tak nie przebije "motoryzacyjnego święta" - Meeting of Japanese Toys [ ciśnie się na usta dopisek "for old boys" 😉 ]

     Poszperałem trochę po sieci. Obejrzałem kilka zdjęć i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, na tym wydawałoby się głównie trabantowym zlocie pojawia się rok rocznie duża ilość Wartburgów. Zerknijcie sami:
     Zaciekawiony do granic przyzwoitości, napisałem do Patii Paradowskiej - rzeczniczki ds. kontaktów z mediami, która odezwała się do nas tamtej nocy. Chyba już następnego dnia dostałem wyczerpującą informację na temat imprezy. Nie będę Wam tego wszystkiego przeklejał. Warto wspomnieć o najważniejszych sprawach:


     „W Pińczowie Dnieje”
     Ogólnopolski Zlot Trabantów i Pojazdów Zabytkowych

     Już w połowie sierpnia na drogach i dróżkach woj. Świętokrzyskiego królować będą Trabanty! W dniach 12 – 15 sierpnia 2016 roku, zapraszamy do Pińczowa, gdzie odbędzie się zlot Trabantów organizowany pod hasłem "W Pińczowie Dnieje 2016".
Bazą zlotu będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pińczowie (ul. Pałęki 26, 28-400 Pińczów). Znajduje się tam 8 domków z łazienkami (3 os.) oraz 14 domków bez łazienki (2 os.). Dodatkowo ośrodek dysponuje dużą przestrzenią dla wszystkich, którzy chcą przyjechać z Qekami, przyczepami czy namiotami.


     Odpowiedniego booking'u możecie dokonać klikając na poniższy link:


     lub wypełniając FORMULARZ lub wysyłając wiadomość pod adres rezerwacje@wpinczowiednieje.cba.pl (gdzie należy podać: imię, nazwisko, ksywkę, e-mail, telefon, ilość osób, ilość noclegów, wybrany wariant noclegów).


     W kwestii kosztów, wszystko wyszczególnione jest tutaj:     A jeśli chodzi o małe résumé to, ramowy program zlotu Trabantów „W Pińczowie Dnieje” kształtuje się następująco:


12.08. 2016 (piątek)
16:00   Otwarcie biura zlotu
20:00   Ognisko, oficj alne rozpoczęcie wspólnego świętowania

13.08.2015 (sobota)
12:00   Start rajdu na orientacje przez najpiękniejsze miejsca gminy Pińczów oraz Busko
14:00   Zwiedzanie Ogrodu na Rozstajach
16:00   Konkurencje zlotowe na terenie MOSIR w Pińczowie
20:00   Ognisko
20:00   „Dla Judego” – informacje o tej części programu będą udzielane na zlocie

14.08.2016  (niedziela)
11:00   Wyjazd z środka, przejazd do Pacanowa
12:00   Rozpoczęcie zwiedzania Europejskiego Centrum Bajki 
            W tym czasie samochody będą wystawione na Rynku w Pacanowie
16:00   Powrót na ośrodek

15.08.2016  (poniedziałek)
12:00 Oficjalne zakończeni zlotu, wręczenie nagród 
14:00 Spacer na Wzgórze Św. Anny (Punkt Widokowy)     Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do uczestnictwa, ponieważ chcielibyśmy jeszcze poprosić o komentarz Michała Lużyńskiego. Corocznego organizatora imprez, który zaprosi Was do przyjazdu nie tylko Trabantami i powie skąd w ogóle pomysł na zlot.

     O samej imprezie mówi tak:

     Od 2012 roku w woj Świętokrzyskim organizowaliśmy zloty pojazdów zabytkowych, a także mniejsze spotkania w Pińczowie. Po ubiegłorocznej edycji zlotu w Kielcach postanowiliśmy przenieść dużą imprezę do Pińczowa i pokazać gościom z całej Polski południową część województwa.

     Nazywamy to zlotem Trabantów i pojazdów zabytkowych, ale wszyscy są mile widziani. Odwiedzają nas też często Syreny, Fiaty małe i duże 😉 Garbusy... a czasem i rzadsze modele. Nie prowadzimy selekcji. Każdy kto przyjedzie starym samochodem (PRL, NRD...) będzie mógł jechać w paradzie ( a tzw. dailycar'y, pojadą oddzielnie za nami) oraz stanąć podczas wystawy samochodów na rynku w Pacanowie w niedzielę. Jak dla nas, to cieszy oko zarówno oryginał, jak i pomysłowy tuning właściciela. A ciężko też o selekcję wiekową, bo np Trabanty produkowano do 1991, a Maluszki jeszcze dłużej.


     A przypadkiem nie zastawiacie się skąd ten frapujący tytuł event'u, który na tle innych, dziwnych, czasem oklepanych, a innym razem niezrozumiałych nazw, błyszczy niczym czyste złoto? O to warto zapytać  organizatora głównego - Michała Prędkiego:

     "W Pińczowie Dnieje” to najsłynniejsze pińczowskie przysłowie. Etymologicznie wywodzi się ono z powieści „Sztukmistrz z Lublina” Isaaca Bashevisa Singera. Oznacza ono, że ktoś zasiedział się przy zabawie i robi się późno… znaczy wcześnie! Wywodzi się z hulaszczego trybu życia tutejszej szlachty, która grała w karty przez całą noc. Tak samo my, Trabanciarze, będziemy bawić się do białego rana, aż będzie dniało!


     Jeśli narobiliśmy Wam "smaka", to na koniec pozostaje już tylko pokazać resztę zdjęć, które otrzymaliśmy oraz zachęcić do wejścia na Facebook'owy profil imprezy, a także wzięcia udziału w wydarzeniu, aby być zawsze na bieżąco w sprawach organizacyjnych.


     Materiały wykorzystane w aktualizacji, zostały dostarczone przez organizatorów zlotu. Upublicznienie i prezentacja zdjęć nie nosi znamion komercyjnych, a służy jedynie celom informacyjnym. 

     Organizatorzy pragną podziękować sponsorom, patronom medialnym i partnerom:Patronat medialny nad naszą imprezą objęło TVP3 Kielce oraz RADIO KIELCE 101,4 MHz, a także portal motoryzacyjny KlassikAuto.pl.
Wspiera nas klub miłośników Trabantów "CartoonTrabantClassic". 
Zlot nie odbyłby się bez pomocy naszych lokalnych sponsorów, jakimi są Grupa PSB, REGESTA, Gomar Pińczów, Buskowianka Zdrój, Logograf.
Wspiera nas również Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.
Podczas zlotu będziemy korzystać z usług gastronomicznych Baru Baba Jaga w Pińczowie.
W sobotę 13.08.2016 uczestnicy naszego zlotu zwiedzą "Ogród na Rozstajach" w Młodzawach.
W niedzielę 14.08.2016 uczestnicy naszego zlotu zwiedzą Europejskie Centrum Bajki im Koziołka Matołka w Pacanowie
Puchary ufundował burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, a wykonała je firma Trofea Sport Poland.
Nasi partnerzy (alfabetycznie): 
Dzieje się Trabantowo
Dziewczyny Kochają Klasyki
Shadow
Trabant + QEK
Trabant Kraków
WartburgRadikalz.com
Zloty i spoty w PolsceAutor: Kruchy

4 komentarze:

 1. bo jest tak, że Trabanciarze mają obecnie więcej jeżdżących Wartburgów niż Wartburgarze i nie boją się jeździć na zloty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wiedzą co dobre, to się przesiadają - każdy dorasta ...lol...

  OdpowiedzUsuń
 3. imo szkoda im Trabantów do jazdy na co dzień ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. czyli jeszcze nie dorośli do kupienia dupowozów...

  OdpowiedzUsuń