NIE KASOWAĆ!!!

wtorek, 11 marca 2014

WartburgRadikalz wspiera serwis Driiive.com

   Zastanówcie się nad czymś, choć przez chwilę. Jesteście właścicielem fajnego Wartburga. Nieco nudnego egzemplarza fabrycznego:D albo lekko zmodyfikowanego Burgera jak mój czy Wujka. Chcielibyście pokazać go szerszej grupie pasjonatów podobnych do Was. Macie ochotę opisać jego historię, wstawić zdjęcia, punkt po punkcie uwieczniać jego odbudowę lub wprowadzane na bieżąco modyfikacje. Możecie oczywiście zrobić to zakładając w tym celu bloga, ewentualnie temat opisać na którymś z for tematycznych. Pomysł fajny, niewymagający żadnej wielkiej znajomości programowania czy budowania stron. Jednak zrobicie to lokalnie. Tylko ograniczone grono użytkowników dowie się o Waszej pasji, aucie i planach. Wtedy poczujecie pewnego rodzaju rozczarowanie - przecież chcielibyście więcej.

   Właśnie do takich wniosków doszedł w 2012 roku Janusz Meissner. Czując pewien niedosyt istniejących stron, na których można było zaprezentować swój unikalny pojazd, postanowił działać. Ten chłopak, niczym one man army, sam zaczął pisać kod strony oraz projektować jej pierwsze makiety. Kminić nad rozwiązaniami tak intuicyjnymi jak używanie noża do masła, a za razem tak innowacyjnymi jak drukarka 3D.

   Z paczką znajomych wywodzącą się z jednej z krakowskich agencji reklamowych postanowił iść za ciosem. Grupa przyjaciół szybko połączyła siły, rozdzieliła poszczególne zadania i wspólnie ruszyła głową.
    W efekcie, po nieco ponad roku prac, zrobieniu rozpoznania na rynku, pozytywnej odpowiedzi środowisk motoryzacyjnych, w dniu 17 stycznia 2013, do sieci trafił gotowy serwis Driiive.com

 
Kliknij na obrazek i przenieś się do serwisu Driiive.com, załóż swój profil i ciesz się z posiadania auta


    Na czym polega novum tej strony? Co dzieli ją od buraczanego serwisu PolskaJazda, na którym również zawiesimy zdjęcia, umieścimy opis, wrzucimy komuś komentarz "daję 5 i zapraszam do mnie" ? Prawdziwa przepaść, miliony kilometrów, galaktyka tylko łudząco podobnych planet. Innowacyjność, spójność i zwarta forma to istota niepodważalna. Uważam, że Driiive.com to jakość sama w sobie. Standard, który dopiero wykreowano i wyznaczono.

   W początkowym, a trzeba nadmienić, ambitnym zamierzeniu, cały serwis powstawał jako platforma międzynarodowa, dlatego opiera się w pełni na języku angielskim. W niedalekiej przyszłości ma ulec upgrade'owi polegającemu na dodaniu wielu wersji języcznych, w tym polskiej. 

   Portal pozwala na zbudowanie własnego profilu, opisującego nasze auta. Nie ogranicza nas ilością zamieszczonych zdjęć. Do tego mogą być to fotografie ogromne, odpowiednio opracowane w programach graficznych, zajmujące dużą ilość kilobajtów. Dla osób, które nie potrafią ich obsługiwać, a chciałyby nieco stuningować swoje fotosy, strona oferuje bardzo wygodne narzędzie kreatora zdjęć. Do dyspozycji użytkownika są również 24 unikalne, predefiniowane style, kilkadziesiąt czcionek, setki kolorów co daje nam masę różnych kombinacji. Możemy wręcz dowolnie personalizować swój profil, tak aby wydatnie odróżnić go od innych właścicieli aut. 

   Bardzo ciekawą zakładką wydaje się także tzw. timeline. Możemy w nim, pokazać zmiany zachodzące w naszym aucie na zasadzie tworzenia dziennika. Możemy również przy pomocy kalendarza narzucić wsteczne daty, aby stworzyć, kompletną, pełną historię na przykład renowacji naszego klasyka.

   To nie wszystko. Istotną częścią portalu jest możliwość tworzenia klubów, zrzeszeń i różnego rodzaju grup zainteresowań. Są organizacje otwarte i zamknięte, do których trzeba aplikować i liczyć na przyjęcie do grona uczestników. Możemy zapraszać znajomych, podglądać innych, prowadzić dyskusję, zgłaszać uwagi, a przede wszystkim oglądać tysiące samochodów z całego świata. Strona przeznaczona jest dla wszystkich, których bawi posiadanie auta modyfikowanego lub klasycznego, bez względu czy robi to dla siebie czy zarobkowo.

   Jak się pewnie już domyślacie, w tak ambitnym projekcie nie mogło rzecz jasna zabraknąć nas:https://driiive.com/WartburgRadikalzcom/garage/
Kliknij na obrazek i przenieś się do garażu WartburgRadikalz powstałego na platformie Driiive.com - dołącz do nas!


   Nasze profile i opisy projektów stale ewoluują. Ale mimo tego, już teraz zachęcamy wszystkich Was do założenia konta na Driiive.com Jest już tam ponad 1500 samochodów i 1300 użytkowników z niemal każdego zakątka świata. Dołączcie do nich. Zapraszamy do naszej paczki.


   Bawcie się konwencją, budujcie swój profil marzeń, poznawajcie ludzi, pasje i poszczególne auta. Idea scalenia fanów motoryzacji zabytkowej, a także tej dotkniętej narzędziami modyfikacji odżywa na nowo. Odkryta w świeżej, nieznanej dotychczas jakości. 

   Zapraszamy...
   W przygotowaniu artykułu nieocenioną pomoc świadczył David Smieja, copywrite'r z ekipy Driiive.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz