NIE KASOWAĆ!!!

czwartek, 31 października 2013

Piszą o nas w magazynie tuning'owym XS MAG

   Na "rynku prasowym" istniejemy już ładnych parę lat, ale taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy. Dotychczas nasza działalność pozostawała bez echa, ale w końcu stało się. Co ciekawe nie zostaliśmy opisani przez rodzimych dziennikarzy czy szeroko pojętą branżę. Zauważono nas w Niemczech. Niby drobiazg, ale cieszy nas niezmiernie.

   Rene Bauer, o którym wspominaliśmy przy okazji opisywania kalendarza, popełnił na łamach internetowego magazynu tuning'owego XS MAG, artykuł pt. "Ostblock, Oldskool". E-zine wydawany raz w miesiącu jest pismem całkowicie darmowym, więc możecie od dziś mieć go cyklicznie na swoich komputerach, o ile oczywiście znacie niemiecki.


http://issuu.com/ristaumedia/docs/xs-mag-november-dezember-13
Kliknij na numer piąty "XS MAG - Das Online Tuning Magazin" i przejrzyj całą zawartość.


   Tekst w XS MAG'u  to swego rodzaju ewenement. Redakcja czasopisma z reguły nie jest zainteresowana tematyką klasycznej, wschodniej, modyfikowane motoryzacji. Dlatego tym bardziej doceniamy cztery strony poświęcone "naszym sprawom".

   Próbując zrozumieć treść artykułu należy w dużym skrócie powiedzieć, że mówi on o kulcie jakim darzymy auta z byłego bloku wschodniego, o ludziach i ekipach, które siedzą w tym po uszy i kultywują tą specyficzną zajawkę. Na pierwszy plan przebijają się takie grupy jak: "Trabimakers", "Locos Garage", a także "Goitzsche Coast Customs". Jednak ta swego rodzaju "komuna", nie dość, że spotyka się wspólnie przy okazji różnych imprez, to również utrzymuje kontakty z pozostałymi "gangami" z innych krajów. Takich jak: polskie "WartburgRadikalz" lub słowackie "Low DDRs".

   Zerknijcie na ten dowód sympatii jaką darzą nas "młodzi gniewni" z bratniego nam kraju.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz