NIE KASOWAĆ!!!

czwartek, 29 sierpnia 2013

StanceLodz - Łódź 2013

   W połowie lipca tego roku, w Łodzi narodziła się całkiem nowa, bardzo ciekawa inicjatywa. Zaczęło się od Facebook'owego profilu StanceLodz.

   Według twórców, zamysłem projektu jest zjednoczenie posiadaczy różnych aut z całego województwa łódzkiego w jednym stylu "stance". W ubiegłą niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie ekipy pasjonatów tego typu tuningu.

   Wygląd Białasa nie wywołuje u mnie nawet najmniejszych kompleksów, dlatego też pełen pozytywnych emocji, pojawiłem się na spotkaniu. Event zaplanowany na godzinę 16:00 zgromadził kilkadziesiąt ciekawie zrobionych aut.

   Przyznam, że na początku było dość drętwo i miałem wrażenie, że absolutnie tam nie pasuję. Byłem jednym z dosłownie kilku właścicieli starych aut, tworzonych w konwencji "dobry spas". Pod koniec spotu atmosfera nieco się ociepliła i miałem niewątpliwą okazję zamienić parę zdań z sympatycznym twórcą tej grupy, a także kilkoma użytkownikami fur na glebie, zainteresowanych Wartburgiem.

   Szkoda, że zabrakło paru osób, których wozy idealnie wpisałyby się w klimat event'u, jak również ludzi z ekip: Wheel-Wide, CustomFactory czy silnej, łódzkiej grupy właścicieli Opli.

   Mimo wszystko na placu znalazło się parę grubych projektów. Najmocniejszym z nich według mnie, była zielona Honda Civic na wręcz obłędnych kołach, jak również ciekawy był majonezowy Duży Fiat na fajnych szpulach, choć jemu ewidentnie brakowało niskiego zawiasu. Po bliższym zapoznaniu, fajny okazał się także biały Volkswagen MkII.

   Po tym co zobaczyłem, jestem dobrej myśli. Mam głęboką nadzieję, że tak fajna idea rozwinie się w przyszłości i wzbogaci łódzką, nieco nudną i zamkniętą scenę, reprezentując tuning na najwyższym poziomie. Jeśli chcecie być na bieżąco w temacie "dobrego spasowania", zaglądajcie na blog i forum StanceLodz.com

   Poniżej garść fotografii pięknych aut i jeszcze piękniejszych, licznie przybyłych Pań. Zdjęcia wykonane przeze mnie w dniu 25.08.2013.


kliknij na obrazek aby przejść do galerii Flickr.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz