NIE KASOWAĆ!!!

środa, 11 lipca 2012

Kultowe dodatki

Tekst ten nie będzie niczym przełomowym. Nie będzie to, żaden przewodnik czy poradnik w stylu'' Adam Słodowy, radzi jakich kultowych dodatków użyć ". Ma charakter bardziej wspomnieniowy niż informacyjny. Doszliśmy bowiem do wniosku, że będzie to ciekawy katalog kultowych diwajsów. Zbiór czy podsumowanie, które pozwoli niektórym z Was wrócić wspomnieniami do tych ciekawych czasów a innym przypomnieć sobie o istnieniu pewnych rzeczy a co poniektórym poznać je po raz pierwszy.

W latach kwitnącego socjalizmu, nikt nie sądził, że pewne wyroby czy akcesoria samochodowe staną się kiedyś obiektami kultu. Wielu z nas z rozrzewnieniem wspomina popularne wtedy gałki zmiany biegów z zatopionymi samochodzikami a także koraliki na siedzeniach czy paski antystatyczne wiszące pod zderzakiem. Wyrazem tęsknoty za czasami minionymi jest dzisiaj sposób na odmianę swojego auta - czyli Cult Style.

Porządkując garaże, komórki, składziki czy szopy odnajdujemy ciekawe czy wręcz unikatowe akcesoria. Cofnijmy się, więc w czasie i wyruszmy w sentymentalną podróż poprzez rzeczy, które kiedyś były częścią wielu aut i które nasi ojcowie czy dziadkowie zdobywali z takim trudem.

Pokazane i opisane tu rzeczy nie zawsze nosiły miano dodatków upiększających. Wiele z nich było kiedyś zwykłymi przedmiotami używanymi w aucie. To tylko z dzisiejszej perspektywy mogą wydawać się nam kultowymi dodatkami z epoki.

Zapraszamy do poznania zdjęć, które przez lata były wyszukiwane na serwisach aukcyjnych, lub robione rzeczom pożyczanym od kolegów lub są w moim prywatnym posiadaniu. Zdjęcia tu pokazane choć często wykorzystane bez wiedzy ich właścicieli, są zaprezentowane jedynie w celach poglądowych - serwis Wartburg Radikalz nie czerpie z nich żadnych korzyści majątkowych.

Dziś zaprezentujemy fotografie między innymi oryginalnego kanistra TGL o pojemności 5L służących do rozrabiania mieszanki lub wożenia paliwa na tzw. zapas. Kanister ten nie były na wyposażeniu standardowym, można było go dokupić w salonach Wartburga. Będzie również parę typów reflektorów przeciwmgłowych takich firm jak FEK, AKA Electric oraz PAL i Gabe a także tak kiedyś ulubionych pasków antystatycznych. Do tego parę innych diwajsów - zapraszamy.

Galeria

Kruchy - WartburgRadikalz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz