NIE KASOWAĆ!!!

piątek, 21 marca 2008

Ronny i jego Wartburg 1.3 Cultstyle Custom     Mamy zaszczyt zaprezentować auto jednego ze znajomych grupy WR. Jest nim Ronny i jego Wartburg 1.3 CultStyle Custom. Wywiad został częściowo przeprowadzony podczas zlotu Heimweh w roku 2007


     Ronny Schiller poznany przez ekipę WartburgRadikalz na Międzynarodowym Zlocie Wartburga w Eisenach w roku 2007 jest właścicielem, bardzo ciekawego egzemplarza Wartburga 1.3. Trudno jednoznacznie określić styl tego auta. Typowy Custom czy może auto robione w duchu Cultstyle. To bez znaczenia ponieważ auto jest świetne i jego wygląd świadczy o tym jednoznacznie.

     Ronny pochodzi z Ilmenau w Thuryngii i swojego Wartburga w roku 1998 odziedziczył po ojcu. Po paru latach rozpoczął odbudowę, a zarazem przebudowę auta. Prezentowany egzemplarz pochodzi z 1989 roku. Front został wygładzony i zaopatrzony w białe kierunkowskazy, wnętrza reflektorów właściciel pomalował na biało, co wzmocniło efekt krystalicznych lamp, z resztą całe auto pokrywa naprawdę arktyczny biały lakier. Nadwozie zdobią na pewno lusterka - są to zwierciadła typu Engelmann. Na plus na pewno należy zaliczyć, także białe nakładki na opony [ WhiteWalls ]. 

     Auto posadzone jest na kompletnym i oryginalnym zawieszenie Bilstein oraz na poszerzanych felgach. Osiągi poprawione są minimalnie jedynie poprzez zastosowanie filtra K&N i dzięki robionemu na zamówienie, kompletnemu układowi wydechowemu.

     Jak na prawdziwego Custom'a przystało, nie zabrakło tego typu elementów - ręcznie robione klamki i nawiewy słupków tylnych pozytywnie wpisują się w styl tego wozu. Wnętrze zaskakuje jeszcze bardziej. Wypolerowane korbki szyb łączone z plastikiem a'la kość słoniowa zapożyczone z modelu 311, gustowna i interesująca gałka zmiany biegów i chyba dwa najciekawsze elementy - sportowa kierownica Raid zaopatrzona w oryginalną nabę tej samej firmy z pięknie wstawionym kapslem z podobizną Świętego Krzysztofa również zaadaptowanym z modelu 311. I sprawa najważniejsze, ultra szykowne i wygodne fotele Recaro wstawione z Opla Manta GSI. 

     Jazdę podczas przejażdżek umila całkiem solidny i fajnie dostrojony system audio, który firmuje - Rockford Fosgate, natomiast subwoofer Canton Subwoofer dodaje potęgi reszcie dźwięków.

     Auto mimo, iż jest bardzo proste [ ale nie prostackie ] i nie powala masakryczną glebą, to ma w sobie to coś, czego brakuje innym, często dużo mocniej zmodyfikowanym wózkom. Autor projektu mimo iż nie wyłożył na furę mnóstwa sosu, osiągnął zamierzony cel. Auto zachwyca, na jego widok odwraca się głowę. Sprawia to wyrafinowany umiar, dodatki w stylu bagażnika dachowego czy nalepek. Świetne auto burzące pogląd, że tylko Wartburg 353 nadaję się na Culta.Wartburg 1.3 '89 by Ronny
Kliknij na zdjęcie aby przenieść się do galerii Flickr ze zdjęciami w dużej rozdzielczości

Autor: Kruchy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz